راهنمایی برای انتخاب چمدان مناسب

               

             

                     

ابتدایی ترین و شاید ضروری ترین نیاز ما برای سفر ، چمدان است پس باید با دقت به نوع سفر ، مدت زمان ، فصل و مواردی اینچنین چمدان مناسبی انتخاب کنیم .

انتخاب یک چمدان مناسب  برای سفر می تواند برای شما از آنچه به نظر می آید بسیار مفیدتر باشد.

برای انتخاب چمدان مناسب ابتدا گزینه های خود را در نظر بگیرید .

حتما به اندازه و قدرت مانور فکر کنید .

لیست برندهای برتر چمدان را در نظر داشته باشید تا ويژگی های غیر ضروری شما را فریب ندهد .

به دنبال ویژگی های راحت باشید و البته امنیت را فراموش نکنید .

برای راحتی در جابجایی در فرودگاه ها و قدرت مانور و حرکت داشتن چهار چرخ روان با حرکت 360 درجه و دسته تراولی قابل تنظیم ارتفاع بسیار ضروریست . پس توجه به این نکته بسیار اهمیت دارد .

داشتن قفل سرزیپ ، امنیت لوازم شما را تضمین خواهد کرد . قفل TSA یک قفل شناخته شده بین المللی ست که این وظیفه مهم را به بهترین شکل انجام خواهد داد . برند های معتبر تولید چمدان از این قفل برای امنیت محصولات خود استفاده میکنند .

         

                   

جنس بدنه

به طور کلی چمدان های امروزی در دو نوع بدنه منعطف Soft case و بدنه سخت Hard case ساخته میشوند .

        

                         

چمدان های بدنه منعطف یا نرم معمولا از جنس پارچه برزنتی ، پلی استر ، نایلون و یا حتی ترکیب های مختلف مانند نایلون/پی وی سی یا نایلون /پلی استر ساخته میشوند . تراکم پارچه اهمیت زیادی در مقاومت بدنه چمدان سافت دارد . در چمدان های برند همواره از بهترین و سبک ترین نمونه برای تولید چمدان استفاده میشود . این دسته از چمدان ها معمولا وزن کمتری نسبت به بدنه سخت ها دارند . با توجه به محدودیت وزن در سفرهای هوایی توجه به این نکته ضروریست.

                 

                   

چمدان های سخت از جنس های پلی کربنات PC  ، پلی پروپیلنPP  و  یا ABS ساخته میشوند که هر کدام بسته به ساختار چمدان دارای ویژگی های خاصی هستند . این دسته معمولا ظاهر جذاب تر و مقاومت بیشتری در برابر ضربه های سخت دارند . وزن چمدان های این نوع از بدنه ها نسبت به پارچه بیشتر است . مهم ترین نکته ای که در این گروه از چمدان ها که برای خریدارانش باعث برتری می شود بحث امنیت و استحکام این وسیله در مسافرت است بنابراین اگر لوازم شما خطر شکستن یا از بین رفتن دارد بهترین گزینه برای سفر بعدی شما این گروه از چمدان هاست .

                             

                 

                

ابعاد چمدان

                                 

                                   

سایز کوچک : این سایز از چمدان بهترین گزینه برای مسافران انفرادی یا کسانی است که قرار نیست بار همراهشان را به داخل جعبه بار هواپیما تحویل دهند و می خواهند آن را همراه خود در طول سفر داخل کابین در دسترس داشته باشند. براساس استانداردهای بین المللی هرگز نمی توانید بیش از وزن و ابعاد مشخص شده را همراه خود داخل کابین ببرید.

             

سایز متوسط : این نوع چمدان بهترین گزینه برای سفرهای میان مدت و خانواده های کم جمعیت است که به همین دلیل بهترین گزینه و معروف ترین گزینه میان این گونه مسافران است که لوازم کم حجم تری را همراه خود می برند .  براساس تعاریف سایز متوسط 24 اینچ چمدان توان حمل بار کم حجم به  وزن 23 تا 25  کیلوگرم را دارد.

              

 سایز بزرگ : آخرین سایز چمدان که بزرگ ترین آنهاست می تواند تا 30  کیلوگرم بار را حمل کند . برای خانواده های پرجمعیت و البته آنهایی که قصد مسافرت طولانی مدت را دارند مناسب است . پس اگر لوازم پر حجمی را همراه خود می برید این سایز برای حمل آنها مناسب است .

           

                 

همان طور که مشخص شد ، در صورت انتخاب چمدان مناسب در واقع سرمایه گذاری بلندمدت مناسبی انجام داده اید پس باید ضمن توجه به دسته ها ، چرخ ها و جنس بدنه ، این نکته اساسی را هنگام خرید چمدان به یاد داشته باشید که با خرید چمدان از برند  و فروشگاه معتبر و دارای گارانتی ، خیالتان را برای یک سفر کاری مهم یا تعطیلات رویایی راحت خواهید کرد .

           

                  

فروشگاه اینترنتی کیف آپادانــــــــا

                        

*********************************************

اشتراک گذاری :

       

ثبت نام جدید

در حال حاضر یک حساب کاربری دارید؟
وارد شوید یا کلمه عبور را بازنشانی کنید