فهرست محصولات بر اساس برند پیر کاردین

  

Pierre%20cardin-min.jpg

  

پیر کاردین ( Pierre Cardin ) متولد دوم ژوئیه سال ۱۹۲۲میلادی در ایتالیا و یک طراح مد در فرانسه است.

والدین کاردین افراد ثروتمندی بودند، اما برای فرار از فاشیسم مجبور به ترک کشورشان، ایتالیا بودند و در سال ۱۹۲۴ میلادی در فرانسه مستقر شدند. پدر کاردین فروشنده شراب فرانسوی بود و آرزو می کرد که ” پیر ” رشته معماری را دنبال کند، اما ” پیر ” از همان دوران کودکی به لباس علاقه ویژه ای نشان می داد. کاردین در مرکز فرانسه تحصیل کرد و در سن ۱۴ سالگی به عنوان شاگرد خیاطی مشغول به کار شد. کاردین در سال ۱۹۳۹ میلادی کار خود را به طور جدی آغاز کرد و شروع به دوخت لباس برای زنان کرد.

در طول جنگ جهانی دوم، او برای حفظ منافع انسانی بطور داوطلبانه وارد  صلیب سرخ شد. کاردین در سال ۱۹۴۵ میلادی به پاریس نقل مکان کرد. در پاریس، او شروع به خواندن درس معماری کرد و بعد از جنگ جهانی دوم با خانه مد ” Paquin ” همکاری می کرد. کاردین خانه مد و برند پیر کاردین ( Pierre Cardin ) را در سال ۱۹۵۰ میلادی تأسیس  کرد. او در سال ۱۹۵۲میلادی اولین مجموعه Haute Couture خود را راه اندازی کرد.

در دهه شصت میلادی، برند پیر کاردین ( Pierre Cardin ) پا به عرصه تولید لوازم آرایشی و بهداشتی گذاشت و در رونق آن بسیار موفق بود. شرکت هواپیمایی بین المللی پاکستان برای طراحی یونیفرم های کارمندان خود از او دعوت به همکاری کرد. این یونیفرم ها در طول سال های ۱۹۶۶ میلادی تا ۱۹۷۱ میلادی به نمایش درآمدند و به سرعت به موفقیت دست یافتند.

در دهه هفتاد میلادی، کاردین  روند جدیدی را با نام ” مد شیک ” در صنعت مد به وجود آورد. این روند استفاده از فرم یا ترکیبی از اشکال هندسی در طراحی لباس ها بود. در سال ۱۹۷۵ میلادی، کاردین اولین بوتیک مبلمان خود را در خیابان فوبور سن هونور افتتاح کرد.

طرح های مبلمان او به شدت از طرح های مد روز الهام گرفته شده بودند. در حال حاضر مهمترین محصولات پیر کاردین ( Pierre Cardin ) شامل پوشاک، کیف، کلاه و کمر، زیورآلات، لباس شب، پوشاک کودکان و نوزادان و اجناس جانبی مانند دستکش و ساعت می باشد.

ثبت نام جدید

در حال حاضر یک حساب کاربری دارید؟
وارد شوید یا کلمه عبور را بازنشانی کنید